زمان خبر:6 دقیقه قبل

صرافی کوین‌بیس، پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال مستقر در آمریکا، به تازگی با یک دادخواهی سنخی مواجه شده است که مدعی است سیاست های داوری آن غیرقابل اجرا هستند.

در پرونده ای که اخیراً به دادگاه ارائه شده است، یک شاکی ادعا می کند که توافقنامه برای داوری کوین بیس در چارچوب شرایط و ضوابط خدماتی آن، به لحاظ قانونی غیرمعقول است زیرا به شدت به نفع یک طرف است.

بر اساس قانون کالیفرنیا، یک بند از قرارداد در صورتی غیرقابل اجرا است که “در زمان تنظیم غیر عادلانه” باشد. حال طبق استدلال این شاکی، این توافقنامه داوری غیرعادلانه است زیرا به هیچ وجه منافع دوطرف در آن لحاظ نشده است.

این شاکی که سعی دارد به نمایندگی از گروهی از افرادی که در وضعیتی مشابه قرار گرفته‌اند صحبت کند، پس از اینکه یک کلاهبردار بیش از 31000 دلار از حساب کوین‌بیس وی به سقت برد، مورد داوری قرار بگیرد، ولی ظاهراً کوین‌بیس نسبت به این درخواست پاسخگو نبوده و به همین جهت وی این شرایط را ناعادلانه توصیف می کند.

اسناد دادگاه نشان می‌دهد که کوین‌بیس برای اجرای درخواست داوری اقدام کرده است، اما قاضی ویلیام آلسوپ این درخواست را رد کرده و گفته است که «مفاد بند داوری در این توافقنامه در مقیاس گسترده‌تر غیرمعقول است».

گفتنی است که ماه گذشته، کوین‌بیس با یک شکایت سنخی دیگر مبنی بر اینکه دارایی‌های رمزنگاری شده را به‌عنوان اوراق بهادار ثبت‌نشده فروخته است، مورد حمله قرار گرفت. در این پرونده، سه نفر ادعا کرده اند که این پلتفرم مبادلاتی، از اکتبر سال 2019 (مهر 98) تاکنون، دارایی های دیجیتال را بدون ثبت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به فروش می رساند.

براساس قانون اوراق بهادار سال 1933 ایالات متحده، تمام اوراق بهادار یا دارایی هایی که می توانند بین طرفین و در بازار آزاد معامله شوند باید در SEC ثبت گردند.

این دعوی قضایی که هنوز در دست بررسی قرار دارد، استدلال می‌کند که دارایی‌های مجازی که توسط کوین‌بیس به فروش رسیده اند را می‌توان با استفاده از روش استاندارد تست Howey به عنوان اوراق بهادار دسته بندی کرد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی پرشیا بلاکچین نمی‌باشد.

منبع: dailyhodlمنبع