زمان خبر:3 دقیقه قبل

بنابر گزارش رویترز دهلی نو، شرکت های سازنده تراشه، شرکت ژاپنی Renesas Electronics و شرکت هندی Tata Motors (NYSE:TTM)، یک مشارکت استراتژیک برای طراحی، توسعه و ساخت راه حل های نیمه هادی تشکیل داده اند.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که کمبود دائمی تراشه‌ های نیمه‌ رسانا در جهان، صنایع خودروسازی و الکترونیک را با مشکلاتی مواجه کرده است و باعث کاهش تولید شده و در عین حال وابستگی جهانی به منابع معدودی مانند تایوان را برجسته می‌ کند.

این شرکت ها در بیانیه ای اعلام کردند که Renesas با تاتا موتورز، بزرگترین تولیدکننده خودروهای الکتریکی هند، برای توسعه “نسل جدید الکترونیک خودرو” برای تسریع رشد وسایل نقلیه الکتریکی و متصل همکاری خواهد کرد.

ناتاراجان چاندراسکاران، رئیس هلدینگ تاتا، گفت: «این همکاری حضور ما را در مناطقی همچون هند و همچنین در سطح جهانی تسریع خواهد کرد.»

زمینه های همکاری مورد توجه شرکت ها شامل مشارکت غیر انحصاری در زمینه فناوری های نوظهور خودرو، مانند سیستم های پیشرفته کمک راننده (ADAS) و همچنین راه حل های شبکه بی سیم از جمله 5G است.

در این همکاری Renesas با شرکت Tejas Networks گروه Tata همکاری خواهد کرد تا محصولاتی را در ابتدا به مقصد هند و در نهایت بازارهای جهانی تولید کند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی پرشیا بلاکچین نمی‌باشد.

منبع: investingمنبع